Zadbane ciało

Stomatologia estetyczna – czym jest i jakie zabiegi obejmuje?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
<strong>Stomatologia estetyczna – czym jest i jakie zabiegi obejmuje?</strong>

Artykuł sponsorowany

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów. Obejmuje ona wiele różnych zabiegów, które pomagają uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Czym jest stomatologia estetyczna oraz jakie zabiegi obejmuje? Kiedy warto zdecydować się na wizytę u dentysty?

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dziedzina łącząca wiele zabiegów z zakresu leczenia protetycznego, zachowawczego, a także ortodoncji oraz wybielania zębów. Koncentruje się przede wszystkim na poprawie wyglądu uśmiechu. Większość zabiegów przeprowadzanych w ramach stomatologii estetycznej jest bezbolesnych, co więcej zapewniają one szybkie efekty. W ten sposób można uzyskać piękny, zdrowy i naturalny uśmiech, który pozytywnie wpływa na samoocenę i pewność siebie.

Jakie zabiegi obejmuje stomatologia estetyczna?

Proste, zdrowe zęby to wizytówka każdego z nas, nic dziwnego, że marzymy o pięknym, nieskazitelnym uśmiechu. Stomatologia estetyczna Kraków daje możliwość zadbania o wygląd zębów poprzez różnego rodzaju zabiegi, począwszy od wybielania zębów, leczenie ortodontyczne, po licówki i korony protetyczne. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze z nich.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najprostszych i najbardziej popularnych zabiegów stomatologii estetycznej. Polega na usunięciu przebarwień z powierzchni zębów za pomocą specjalnych preparatów wybielających. Zabieg ten jest bezbolesny i daje szybkie efekty. Wybielanie zębów można przeprowadzić na jednej wizycie u dentysty, inną opcją jest stopniowe wybielanie zębów za pomocą specjalnych nakładek, które otrzymujemy do domu. 

Licówki

Licówki to cienkie nakładki z porcelany lub ceramiki, które nakłada się na powierzchnię zębów w celu poprawy ich kształtu, wielkości i koloru. Licówki są trwałe, odporne na plamy i idealnie imitują naturalne zęby. Za ich pomocą można w szybki sposób poprawić kształt zębów oraz pozbyć się przebarwień, dzięki nim można uniknąć także leczenia ortodontycznego. Najtrwalsze licówki są wykonywane z porcelany.

Korony protetyczne

Korony protetyczne to uzupełnienia, które nakłada się na zęby w celu ich wzmocnienia i poprawy ich wyglądu. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak porcelana, ceramika lub metal. Korona protetyczna może zastąpić ząb pacjenta po jego utracie, rozległym leczeniu kanałowym, przebarwieniu, lub złamaniu. 

Protezy dentystyczne

Protezy dentystyczne to uzupełnienia protetyczne, które stosuje się w przypadku braku zębów. Mogą być  całkowite lub częściowe, wykonuje się je z różnych materiałów, takich jak akryl, porcelana czy metal.

Implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne to sztuczne korzenie zębów, które wstawia się do kości szczęki lub żuchwy. Na implantach osadza się korony protetyczne lub mosty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*